Budowa modułowej stacji paliw


Budowa tradycyjnej stacji paliw


Oferta

Projektowanie i doradztwo
Współpraca z architektami
Dostawa i montaż
Wykonawstwo „pod klucz”
AD BLUE
Projektowanie
i doradztwo

Warto zastanowić się, czy teren inwestycji może spełniać jakąś dodatkową funkcję i pomieścić oprócz stacji inne elementy, zwracające uwagę podróżnych.

Rozszerzenie zakresu projektowego o myjnię ręczną, autogaz LPG czy bar / restaurację, lub chociaż zagospodarowanie przestrzeni umożliwiające takie inwestycje w przyszłości stanowić będą niewielki koszt w porównaniu z możliwością budowy pełniejszej infrastruktury i brakiem konieczności przekładek mediów i obiektów dla ewentualnej, przyszłej rozbudowy. Doświadczenie naszych inżynierów pozwala rozważyć takie kwestie już na etapie koncepcji stacji, owocując ograniczeniem kosztów na etapie budowy lub zwiększeniem funkcjonalności planowanego obiektu.

Niezależnie od skali Państwa inwestycji czy potrzeby ewentualnego doradztwa oferujemy przygotowanie branżowego projektu budowlanego obejmującego architekturę i konstrukcję wiaty oraz kompletną technologię paliwową, który połączy w sobie prostotę typowych rozwiązań U-Cont z funkcjonalnością wymaganą dla konkretnej lokalizacji.

Współpraca
z architektami

Dzięki ponad 12 LETNIEJ obecności na rynku polskim i wielu zrealizowanym projektom mamy duże doświadczenie we współpracy z architektami na terenie całej Polski. Chętnie służymy pomocą w zakresie dostosowania zarówno modułowej konstrukcji stacji jak i stacji budowanej w systemie tradycyjnym do proponowanej przez architekta wizji danej stacji paliw. Doradzamy, jak zrealizować projekt zgodnie z obowiązującymi dla tych obiektów przepisami. W pracach nad projektem z zakresu technologii paliwowej każdorazowo uwzględniamy życzenia naszych Klientów i sugestie architektów.

Istotną częścią naszej usługi jest przygotowanie projektu budowlanego obejmujące architekturę i konstrukcję wiaty oraz kompletną technologię paliwową. Projekt taki, wykonywany jest dla każdej stacji indywidualnie. Po adaptacji architekt prowadzący daną inwestycję może go wykorzystać jako element dokumentacji stanowiący załącznik do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

Dostawa
i montaż

U-Cont Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, dostawie i montażu u Klienta konstrukcji i technologii stacji paliw z wykorzystaniem opatentowanego przez U-Cont rozwiązania, polegającego na umieszczeniu zbiorników bezpośrednio pod wiatą.

Jeśli chcecie Państwo wybudować swą stację w systemie tradycyjnym, również chętnie taką inwestycje poprowadzimy. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie i ponad 12 letnia obecność na rynku polskim pozwoliła nam zdobyć szereg potrzebnych kontaktów w branży.

Oferujemy także doradztwo w zakresie projektowania oraz zagospodarowania działki ponieważ sądzimy, że każda lokalizacja i każda stacja, ze względu na swe położenie, funkcję i cel inwestycyjny powinna być traktowana jako całość, a nie zbiór obiektów typu sklep, wiata itp. W zależności od preferencji Klienta doradztwo może być elementem procesu projektowania lub budowy, albo stanowić niezależną, prowadzącą do tych etapów usługę.

Wykonawstwo „pod klucz”

OBEJMUJE:

  • wykonanie kompleksowych projektów budowlanego i wykonawczego,
  • uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwolenia na budowę,
  • budowę stacji na zasadzie generalnego wykonawcy wraz z koordynacją dostaw inwestorskich (lub też całościowa realizacja na zasadzie "wskazania inwestorskiego"),
  • przeprowadzenie procedur odbiorowych,
  • uruchomienie stacji.
AD BLUE

Na życzenie klienta montujemy system AD BLUE

Nasza firma-matka Oy U-Cont Ltd z Finlandii była w nie zaangażowana jako producent zbiorników oraz wykonawca montażu systemów dystrybucji, zaś w Polsce dostarczyliśmy i zamontowaliśmy jedną z pierwszych w kraju instalacji AdBlue dla samochodów TIR.

Rozwiązanie techniczne służące do dystrybucji AdBlue zostało wprowadzone przez U-Cont pod handlową nazwą BlueCont. Stanowi ono zaawansowany technicznie system dystrybucyjny, który w pełni odpowiada własnościom cieczy.

BlueCont jest łatwym do zastosowania, niezawodnym rozwiązaniem dla Klientów, które zapewnia bezproblemową dystrybucję płynów dla pojazdów ciężkich i przemysłowych. Zakres naszych usług obejmuje etapy od planowania w najdrobniejszych szczegółach po dostawę i instalację. W szczególności nasze urządzenia można zastosować na istniejących stacjach paliw przy stanowiskach dla TIR.